F1 Beļģijas Grand Prix 2013

Pašreizējais Pirmās formulas čempions Sebastjans Fetels otro reizi savā karjerā izcīnīja uzvaru Beļģijas Grans Prix. Uzvara „Spa-Frankoršam” trasē Vācijas pilotam bija jau piektā šajā sezonā. Rezultātā Fetels nostiprināja savas pozīcijas kopvērtējuma tabulā. 2007.gada čempions Kimi Raikonens, kurš bija tuvākais Sebastjana sekotājs, zaudēja otro vietu kopvērtējumā, jo bija spiests izstāties. 26. aplī soms devās boksos bojātas bremžu sistēmas dēļ.

Otrajā vietā Beļģijas lielās balvas izcīņā ierindojās Ferrari pilots Fernando Alonso, bet uzreiz aiz viņa finišēja Mercedes AMG komandas piloti Luis Hamiltons un Niko Rosbergs. Pirmo piecinieku noslēdza Marks Vēbers. Sacensībās Spa trasē Austrālietis izmantoja alternatīvu taktiku: Red Bull pilots pietaupīja mīkstākā sastāva riepas beidzamajam sacensību posmam, tajā laikā kad konkurenti Grand Prix pabeidza ar cietā sastāva riepām. Tomēr, Vēberam neizdevās izmantot iegūto pārsvaru un tas neapdzina Niko Rosbergu.

Viens no spilgtākajiem Beļģijas Grand Prix momentiem bija vērojams 27. apļa beigu virāžā, kur Pastors Maldonado sadūrās ar Force India pilotu. Pēc saspringtas cīņas venecuēlietis ietriecās Pola Di Restas bolīdā, nolaužot tam aizmugurējo antispārnu un sabojājot piekari. Di Resta bija spiests izstāties, bet Maldonado sacensības turpināja. Tiesneši uzskatīja, ka Pastors ir vainīgs negadījuma izraisīšanā un piešķīra tam 10 sekunžu piespiedu apstāšanos boksos.

Lielākais vairums pilotu sacensībās „Spa-Frankoršam” trasē izmantoju divu boksu apmeklējuma stratēģiju. Izņēmums bija Romāns Grožāns: francūzis boksos devās tikai vienu reizi. Rezultātā sportists izcīnīja astoto vietu. Uzreiz aiz viņa finišu sasniedza Adrians Zutils un Daniels Rikardo.

Pēc 11 F1 etapiem, Fetela pārsvars kopvērtējuma tabulā ir sasniedzis 46 punktus. Otrajā vietā ierindojās Fernando Alonso, bet trešajā – Luis Hamiltons. Konstruktoru kausa kopvērtējumā līderpozīcijas saglabā Red Bull komanda. Džetsona Batona veiksmīgais finišs, palīdzēja McLaren komandai kopvērtējuma tabulā apdzīt Force India: Vokinga stallis ierindojās piektajā vietā apdzenot konkurentu par 4 punktiem.